Strona główna Zabiegi kosmetyczne Jak pozbyć się zaskórników

Jak pozbyć się zaskórników

988
0
pozbyć się zaskórników
Wągry to częsta zmora wielu kobiet

Wiele kobiet zastanawia się jak pozbyć się zaskórników i zacząć cieszyć się pięknym wyglądem cery. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów!

Każdy chciałby jak najszybciej pozbyć się zaskórników, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Dodatkowo przecież, o skórę na której się pojawiają, trzeba dbać szczególnie. To właśnie przez nie skóra jest podatna na wszelkiego rodzaju zakażenie. Wprawdzie to, jak wielką ilość łoju będzie wytwarzała nasza skóra zależy głównie od tego, co mamy zapisane w genach, jednakże jeżeli dobierzemy odpowiednią pielęgnację, będziemy mogli pozbyć się zaskórników – i to skutecznie.

W jaki sposób tworzą się zaskórniki?            

Łój skórny – to podstawowe pojęcie, które kojarzy się z powstawaniem zaskórników. Zastępcza nazwa to sebum, produkowane przez gruczoły łojowe. To właśnie to sebum wydzielane jest przez pory na powierzchnie skóry a na niej formuje się niezwykle cienka warstwa- ochronna. To, jak wiele tego sebum będzie wydzielane zależy wyłącznie od hormonów. Jeżeli produkcja będzie zbyt duża albo pory zostaną zatkane, powstają tak nie lubiane zaskórniki, które mogą być powodem zakażeń skóry.

Można pozbyć się zaskórników na różne sposoby, przy odpowiednim dbaniu o cerę. Wyglądają one bardzo nieestetycznie, zwłaszcza, że kiedy mają kontakt ze światłem ciemnieją i na twarzy widać czarne kropeczki. Ponieważ ilość tłuszczu , jaką wytwarza nasz organizm jest wręcz zapisana w genach, nie można poradzić sobie z ich powstawaniem , aczkolwiek można pozbyć się zaskórników dobierając odpowiednie kosmetyki.

Jak walczyć z zaskórnikami?

Można pozbyć się zaskórników na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na charakter stosowanych kosmetyków. Niewiele osób wie, że powinno się unikać tych, które nadmiernie przesuszą skórę i doprowadzą do jej łuszczenia. Dlatego zwracaj uwagę, czy dany kosmetyk zawiera w składzie alkohol, a także mentol. Dodatkowo zły wpływ na skórę może mieć także mydło, które wysusza chyba najbardziej przez co pory są zapychane martwym naskórkiem.

By pozbyć się zaskórników trzeba używać kremów o lekkiej konsystencji a unikać tych, które są gęste i silnie natłuszczające. Dodatkowo skórę należy złuszczać. W tym celu niezbędny będzie specjalny krem, lub kwas salicylowy. To doskonały sposób na usunięcie zaskórników a do tego na oczyszczenie porów, dzięki czemu w przyszłości zbędne sebum będzie po prostu uciekało na powierzchnię. W usuwaniu zaskórników pomoże również dermatolog, który będzie w stanie dobrać odpowiednie leczenie . Zazwyczaj można się spodziewać, że przepisze on specjalny krem z zawartością retinoidów, który znacznie poprawi funkcjonowanie porów. Warto również wybrać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie profesjonalna obsługa zaproponuje mechaniczny peeling złuszczanie laserem albo też mikrodermabrazję.

Babcine sposoby

Jak pozbyć się zaskórników, wie także każda babcia, która przede wszystkim odradzi tobie wyciskanie. W ten sposób powstają stany zapalne a czasem nawet blizny, co jest jeszcze bardziej nieestetyczne niż same zaskórniki. Warto oczyszczać skórę domowymi sposobami stawiając przede wszystkim na peelingi. Najpopularniejszy jest ten, z oczyszczonej sody – znajdziesz ją z pewnością także u siebie. To sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, bo profesjonalne peelingi z zakładów kosmetycznych są bardzo drogie. A gdyby tak przyjrzeć się kosmetykom – na przykład tym przeznaczonym do mikrodermabrazji – od razu rzuci się nam w oczy właśnie SODA. Sodę mieszamy z wodą, albo z octem jabłkowym, taka mieszanka świetnie oczyszcza pory i pomaga pozbyć się zaskórników. Świetne są również maseczki aspirynowe. Stosuje się je po sodowym peelingu a do przygotowanie wykorzystujemy aspirynę i naturalny jogurt. Tabletki muszą się rozpuścić, całość trzeba mieszać tak długo, aż powstanie gładka masa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here