Strona główna Zabiegi kosmetyczne Domowe sposoby na zaskórniki

Domowe sposoby na zaskórniki

920
0
sposoby na zaskórniki
Zaskórniki to jeden podstawowych problemów skórnych

Domowe sposoby na zaskórniki? Istnieją takie! Można się ich pozbyć za pomocą niezbyt skomplikowanych metod. Wymagają one jednak zwykle systematyczności i cierpliwości w  działaniu.

Piękna i zadbana skóra, to przede wszystkim cera zadbana, czysta i pełna blasku. Czy trudno jest jednak osiągnąć ten cel, jeśli naszą zmorę stanowią liczne zaskórniki? Nie da się ukryć, iż te czarne kropki, często pojawiające się nie tylko na naszym nosie ale także na brodzie potrafią skutecznie zepsuć każdy makijaż. Na szczęście dzięki zastosowaniu kilku domowych sposobów, łatwo możemy się ich pozbyć.

Zanim jednak zabierzemy się za ich usuwanie, powinniśmy zrozumieć jak one powstają oraz czym tak naprawę są. Skóra zarówno twarzy jak i każdego innego miejsca na naszym ciele, usiana jest niewidzialnymi gołym okiem, gruczołami łojowymi. Ich zadaniem, jest ciągła produkcja łoju, mającego tworzyć na skórze ochronną warstwę tłuszczu, mającego chronić ją przed nadmiernym wysuszeniem, czy też działaniem czynników zewnętrznych. W okresie dojrzewania, ale także poza nim, hormony regulujące ilość wydzielania łoju, wykazują się zbyt dużą aktywnością co powoduje zbyt duże wydzielanie łoju oraz zatykanie się porów. Tak właśnie powstają wągry, stanowiące właśnie miejsce zatkania się porów przez łój oraz inne zanieczyszczenia. Z boku wyglądają one jak czarne kropki, co niestety nie jest zbyt estetyczne.

Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych sposobów, na pozbycie się zaskórników przy pomocy naturalnych środków, w zaciszu własnego domu. Od lat to usuwania zaskórników, używa się olejku pichtowego. Produkt ten, z łatwością kupimy w każdej niemal aptece, za przysłowiowe kilka złotych. Będąc w aptece, warto zaopatrzyć się od razu w naftę kosmetyczną, która także będzie przydatna do zastosowania tej metody. W celu jej wykorzystania, należy zmieszać odrobinę olejku wraz z naftą a otrzymaną mieszankę można stosować jako tonik do przemywania twarzy.

Jako, że nafta kosmetyczna może mieć nieco charakterystyczny zapach, co przeszkadza wielu ludziom, po kilkunastu minutach od zabiegu, twarz można ponownie umyć za pomocą ciepłej wody. Zaskórniki powinny zniknąć po kilkukrotnym zastosowaniu przygotowanej mieszanki. Bardzo ważne jest również, by po każdym zastosowaniu na twarz nałożyć także krem nawilżający, ponieważ nafta kosmetyczna, ma działanie wysuszające.

Więcej o domowych sposobach na zaskórniki możecie poczytać TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here