Strona główna Zabiegi kosmetyczne Czym jest medycyna estetyczna

Czym jest medycyna estetyczna

10605
1
medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna to prawdziwe wybawienie wielu kobiet

Medycyna estetyczna święci w ostatnim czasie prawdziwe sukcesy na światowych rynkach urody. Na czym polega i co można za jej pomocą osiągnąć?

Do pewnego czasu operacje plastyczne były bardzo popularne, nie przerażał nas ich koszt, czas oczekiwania na zabieg w prywatnej klinice, ani ból, który towarzyszył takim działaniom, liczył się tylko efekt, wymarzony , wyśniony i oczekiwany. Jednak ostatnio coś się zmieniło. Coraz więcej osób zauważyło, że istnieją nieinwazyjne metody, za pomocą których można poprawić swój wygląd, na to wszystko pozwala medycyna estetyczna.

Profilaktyka             

To słowo, które najlepiej opisuje medycyna estetyczna. Jest to profilaktyka starzenia się skóry a dodatkowo oferuje również odtworzenie stanu, w jakim była skóra przed zajściem zmian związanych ze starzeniem .Tak, można w ten sposób pozbyć się zmarszczek, do tego zupełnie nieinwazyjnie. Wydawałoby się, że czasu nie da się cofnąć. W praktyce jednak wygląda to trochę inaczej.

Otóż medycyna estetyczna daje taką możliwość – przynajmniej po części.  Z wiekiem pojawiają się zmarszczki, i to nie tylko na twarzy, ale również na całym dziele. W granicach 25-30 roku życia częściej spoglądamy w lustro i zastanawiamy się, czy możemy coś w swojej urodzie poprawić. Pojawia się przecież również cellulit, z którym medycyna estetyczna także świetnie sobie poradzi. Pojawia się on praktycznie u każdej kobiety, niezależnie od tego jaki tryb życia prowadzi i ile waży. A później rozstępy. Następstwo  cellulitu i ciąży – zazwyczaj. Wszelkie te niedogodności jest w stanie zwalczyć medycyna estetyczna, dzięki której kobieta znów poczuje się atrakcyjna i seksowna.

Co najchętniej poprawiamy?

Można by rzecz, że wszystko. Jeżeli jakiekolwiek miejsce na naszym ciele potrzebuje „naprawy” korzystamy  z tej możliwości. Podbródek, który zwykle decyduje o kształcie twarzy może postarzać i dodawać kilogramów. Za około 300 złotych można go sobie poprawić – oczywiście z pomocą medycyny estetycznej. Lifting, to opcja bardzo ceniona przez kobiety. Teraz można wykonać go bez żadnej ingerencji skalpelem. Wystarczy medycyna estetyczna i około dwa tysiące złotych w kieszeni.

Przebarwienia, powstające po ciąży, po intensywnym opalaniu,  jest mnóstwo powodów, z których takie zmiany powstają. Zniwelujemy je a pełna terapia wyniesie nas około półtora tysiąca złotych. No i usta, bo przecież są za małe. Nie każdy potrafi je optycznie powiększyć za pomocą kosmetyków. Wystarczy więc strzykawka z igłą i odpowiednim preparatem. Chociaż nie można też zapomnieć o „skromnym” kieszonkowym – 1200 zł.

Zmarszczki.. Czy wiesz, ze za około 200 do 900 zł możesz się ich pozbyć z pomocą botoksu? No tak, ostrzykiwanie może nie należy do najprzyjemniejszych, ale efekt – rewelacyjny. Medycyna estetyczna to naprawdę świetna sprawa. Możesz też odżywić głęboko skórę za pomocą mezoterapii oraz dodatkowo ją ujędrnić i zwiększyć jej napięcie – tutaj znów pojawia się strzykawka, ale lepsze to od skalpela.

Najgorszym problemem kobiet w wieku średnim nie są wcale zmarszczki i pojedyncze bruzdy, ale wiotkość skóry i znaczna zmiana rysów, kształtu twarzy. Twarz wydaje się być smutna, bo kąciki ust opadają a do tego na policzkach tworzą się tak zwane chomiczki. Trudno jest sobie z tym poradzić bez pomocy medycyny.

Na szczęście jest na to sposób, a możliwość wprowadzenia poprawek daje nam tak zwana wolumetria. Można dzięki niej wymodelować odpowiednio zarówno żuchwę, jak i kości policzkowe przy czym wszystko wygląda naprawdę bardzo naturalnie. Koszt takiego zabiegu zależy od preparatu, który zostanie w jego trakcie wykorzystany. Jeżeli użyjemy Sculptry, musimy się liczyć z kosztem w granicach 1500 do nawet 2800 złotych. Nieco tańszą opcją jest Radiesse – od 1500 do 2500 złotych. A najbardziej popularny kwas hialuronowy wyniesie nas mniej więcej 2500 złotych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here