Strona główna Naturalne składniki kosmetyczne Ostropest plamisty w pielęgnacji skóry

Ostropest plamisty w pielęgnacji skóry

7320
8
ostropest plamisty
Poleca się regularne stosowanie ostropestu plamistego w pielęgnacji skóry

Ostropest posiada działanie odtruwające, przeciwzapalne, antyoksydacyjne i łagodzące, które mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i kondycji skóry, chociaż dowodów na poparcie tych twierdzeń jest wciąż mało. Co warto wiedzieć o tej wspaniałej roślinie w kontekście dbania o urodę?

Ostropest lub ostropest plamisty to roślina pochodząca z rejonu Morza Śródziemnego. Jest powszechnie stosowany jako środek leczniczy w przypadku chorób wątroby, nerek i woreczka żółciowego, a mówi się, że może być pomocny dla osób cierpiących na zapalenie wątroby i marskość wątroby. Może również wzmocnić układ odpornościowy, chroniąc i oczyszczając wątrobę z toksyn. [źródło]

Ostropest plamisty to również cenny składnik wielu kosmetyków naturalnych, przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry ciała. Dlaczego posiada on tak wielką popularność i w jakich wypadkach warto go stosować?

Ostropest plamisty poprawia czynność wątroby

Sylimaryna to zbiór flawonoidów, który wykazuje właściwości odtruwające i przeciwzapalne. Zgodnie z artykułem z 2009 r. ze strony internetowej University of Maryland, sylimaryna może pomóc leczyć wątrobę, poprzez stymulację regeneracji nowych komórek, choć w tym zakresie powinny zostać jeszcze przeprowadzone dalsze badania.

Ustalono jednak, że właściwości ostropestu pomagają leczyć liczne stany zapalenie, suchość i popękane błony śluzowe, uspokajają podrażnienia nerek i pęcherza moczowego. Ostropest chroni również wątrobę przed toksynami, pochodzącymi z narkotyków, alkoholu, leków oraz zanieczyszczeń środowiska. Wpływa również tonizująco i poprawia ogólny stan zdrowia skóry.

Warto pamiętać, że przekrwienie wątroby, upośledzenie funkcji nerek oraz okrężnicy wpływają również na skórę, powodując niepokojąc e stany, takie jak trądzik, łuszczyca i egzemy. Ostropest zwiększa produkcję żółci w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu działa jak łagodny środek przeczyszczający i pobudza perystaltykę jelit. Zrównoważona dieta z owoców, warzyw i błonnika również może przyczynić się do utrzymania czystości okrężnicy.

Ostropest plamisty w pielęgnacji skóry:

 

1. Oczyszcza

Skóra jest największym organem ciała, a przez nią wchłaniane i wydalane są toksyny. Przez stan skóry można także określić ogólny stan zdrowia oraz przewidywać kiedy pojawi się choroba lub dolegliwość taka jak trądzik, łuszczyca, egzema lub inne choroby skóry.

Ostropest nie tylko pomaga w detoksykacji wątroby, utrzymuje również w czystości jelito grube i aktywuje naturalne mechanizmy eliminacji toksycznych odpadów. Ostropest plamisty pośrednio oczyszcza również krew, a jej stan silnie oddziałuje na skórę.

2. Zmniejsza stan zapalny

Zawarta w ostropeście sylimaryna zwiększa poziom glutationu, białka detoksykacyjnego, którego znaczny niedobór zauważany jest u osób cierpiących na łuszczycę. Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry, która powoduje suche, czerwone i łuszczące się plamy na skórze. W przypadku wystąpienia zaostrzeń dolegliwości skóra może pękać i krwawić.

Właściwości ostropestu pomagają nawilżyć, łagodzić i zmiękczać suchą skórę, poprawiają jej strukturę, dzięki czemu staje się ona bardziej gładka i elastyczna. Jego działanie przeciwzapalne łagodzi również wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia. Ostropest pomaga także w wyraźnych objawach związanych z egzemą.

3. Łagodzi trądzik

Zaburzenia czynności wątroby są najczęstszą przyczyną powstawania trądziku. Wątroba jest bowiem odpowiedzialna za filtrację krwi, a gdy wątroba jest uszkodzona, twoja krew nie może być odpowiednio oczyszczona. Właśnie dzięki temu można być podatnym na trądzik i inne formy chorób skóry.

Ostropest plamisty poprawia pracę wątroby, aby ułatwić usuwanie zanieczyszczeń z krwi. Przeciwzapalne działanie ostropestu zmniejsza stany zapalne i zaczerwienienia związane z trądzikiem.

8 KOMENTARZE

  1. Ostropest to wspaniała roślina zielna, które nie tylko leczy wątrobę, ale również doskonale wspiera pielęgnacje skóry. Ma silne działanie detoksykujące.

  2. Szczerze to najbardziej zauważyłem działanie ostropestu gdy jadłem cale ziarna prosto z paczki…żadne sylimarole nie dawały takiego efektu. Skora wygładziła się gołym okiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here