Strona główna Zabiegi kosmetyczne Czym się zajmuje kosmetologia

Czym się zajmuje kosmetologia

4702
0
kosmetologia
Kobieta spoglądająca w lusterko

Kosmetolog czy kosmetyczka to dla wielu osób nazwy zawodów, które tyczą się dokładnie tego samego. Jest to bardzo duży błąd, gdyż kosmetologia jest dużo obszerniejszą dziedziną, niż kursy czy szkolenia, po których można zostać technikiem kosmetycznym.

Kosmetyczką może zostać każda osoba, która ukończyła kurs lub dwuletnią szkołę, zakończoną egzaminem komisyjnym. Kształcenie w tym kierunku obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące zabiegów kosmetycznych, stosowanych metod, czy najpopularniejszych problemów skórnych oraz sposobów ich leczenia. Kosmetologia to termin, który bardzo rozszerza zakres wiedzy i edukacji w tym zakresie.

Kosmetologiem z kolei może zostać osoba, która ukończyła 3-letnie studia licencjackie, uzupełnione czasem jeszcze o 2 lata studiów magisterskich.

Czym zajmuje się kosmetologia

Kosmetologia to nie tylko wiedza o podstawowych problemach związanych z pielęgnacją skóry. Nauka w tym zakresie to dobry wybór dla osób, borykających się z poważniejszymi zaburzeniami w sferze dermatologicznej. To nauka praktyczna o całym organizmie człowieka, a także całkiem rozbudowany program edukacyjny, mający na celu wykształcenie specjalistów, których wiedza opiera się na podejściu medycznym. Sposoby pracy w tym zawodzie w dużej mierze łącza nauki dermatologiczne, kosmetyczne, a nawet psychologiczne czy dietetyczne. Kosmetologia jest również działem nauki, która silnie nadzoruje procesy tworzenia kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała, dzięki rozbudowanej wiedzy kosmetologów z zakresu chemii kosmetycznej.

Powyższe nie oznacza, że kosmetyczka jest „gorszą wersją” specjalisty do spraw urody. Wręcz przeciwnie. Zarówno kosmetyczka, jak i kosmetolog, w przypadku wzajemnej współpracy mogą znacznie bardziej pomóc, ze względu na różnice w wyuczonych i stosowanych metodach radzenia sobie z poszczególnymi problemami.

Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetologa lub kosmetyczki

Kosmetologia kształci osoby, posiadające finalnie ogromną wiedzę z zakresu doradztwa, nie tylko w kwestii pielęgnacji skóry, ale także metod leczniczych czy sposobów na zdrowy tryb życia. Niektóre zabiegi, szczególnie te bardziej inwazyjne w procesie leczenia chorób skórnych, warto by przeprowadziła osoba posiadająca wiedzę z zakresu kosmetologii. W następnej kolejności można zwrócić się do doświadczonej kosmetyczki, w celu wykonania zabiegów uzupełniających.

Szukając odpowiedniego miejsca, do którego chcemy zgłosić się po porady, konsultacje czy zabiegi natury estetycznej, najważniejsze jest rozumieć różnicę pomiędzy kosmetyczką, a kosmetologiem. Można wtedy wybrać odpowiedni gabinet, adekwatny do naszych oczekiwań. Warto również poszukiwać porad kosmetycznych na sprawdzonych i profesjonalnych portalach internetowych, zajmujących się zagadnieniami z zakresu doboru metod i środków pielęgnacji urody. Warto tutaj polecić stronę: ekosmetyczki.pl

Czego możemy oczekiwać?

Jeżeli oczekujemy podstawowych zabiegów upiększających, udajemy się do doświadczonej kosmetyczki. Jeżeli natomiast nasze problemy wychodzą poza zwykłe defekty skórne, warto rozejrzeć się za kosmetologiem.

Najgorzej jest, gdy zaczynamy rozumieć słowo kosmetologia dopiero w momencie, kiedy poszukujemy nagłej pomocy, najczęściej związanej ze szkodami spowodowanymi przez niedoświadczoną kosmetyczkę. Warto również często skorzystać z porad lekarza dermatologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here