Strona główna Rodzaje cery Pielęgnacja suchej cery na co dzień

Pielęgnacja suchej cery na co dzień

1073
0
sucha cera
Sucha cera wymaga specjalnych metod pielęgnacji

Wraz z upływem lat, nawet jeżeli wcześniej nie mieliśmy tego typu problemów, skóra może się wyraźnie zmieniać. Z czasem, poprzez utratę wody oraz zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, efektem jest sucha cera. Jej nieodpowiednia pielęgnacja może prowadzić do różnych powikłań, dlatego jeżeli chcemy jak najdłużej zachować młodość, należy zacząć ją pielęgnować jak najszybciej.

Sucha cera to konieczność stosowania środków silnie nawilżających i pielęgnujących. Gdy jest ona bardzo delikatna często mogą pojawiać się na niej przebarwienia. Cera sucha może piec lub nawet powodować uczucie świądu. Ten rodzaj cery nie jest zarezerwowany tylko dla osób dojrzałych, ponieważ suchość cery bywa z zmorą nawet młodych dziewcząt.

Jakich kosmetyków należy używać

Posiadaczki tego typu skóry są dużo szybciej narażone na powstawanie zmarszczek mimicznych, dlatego tak ważne jest dbanie o nią już w wieku lat kilkunastu. Produkty do demakijażu powinny mieć gęstą, lekko tłustą formułę, wzmacniającą barierę ochronną cery.

Oczywiście, najlepiej jest nie przesadzać z makijażem i jeżeli to tylko możliwe, zmywać go regularnie. Codziennym kosmetykiem do pielęgnacji, już od 20 roku życia, powinien być krem nawilżający, a od około 25 roku życia krem do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu.

Skóra szyi i dekoltu także powinna być chroniona przed powstawaniem zmarszczek, dlatego warto raz w tygodniu zaaplikować na nią silnie nawilżającą maskę. Kosmetyki, których przeznaczeniem jest cera sucha, powinny zawierać składniki nawilżające typu kwas hialuronowy czy mocznik, oraz oleje roślinne i ceramidy, w celu właściwego natłuszczenia skóry. Stosowany raz w tygodniu peeling enzymatyczny dodatkowo poprawi ich wchłanianie.

Samo nawilżanie nie wystarczy

Nawilżanie to podstawowa forma pielęgnacji skóry, jeżeli dokucza nam zbyt sucha cera. Sama w sobie jest niewystarczająco nawilżana z wnętrza naszego organizmu, gdyż posiada zbyt małą ilość lipidów i ceramidów, które powinny blokować uciekanie wody z naskórka. Są one odpowiedzialne za naturalną barierę ochronną. Z tego też powodu sucha cera jest zwykle silnie narażona na czynniki zewnętrzne, takie jak warunki klimatyczne, zarówno mroźne jak i gorące, suche powietrze, czy światło słoneczne. Dlatego właśnie konieczne jest, by w codziennym nawyku przed wyjściem było stosowanie kremów i balsamów z filtrami UV. Pozwalają one również doskonale chronić przed suchym powietrzem.

Będąc posiadaczką skóry suchej, warto ograniczyć długie kąpiele i stosowanie chemicznych kosmetyków drogeryjnych do mycia ciała. Dużo lepsze będą szybkie prysznice i oczyszczanie jej za pomocą naturalnych kosmetyków, zawierających roślinne przeciwutleniacze i nawilżające oleje naturalne. W tym względzie polecić można wiele marek, m.in rosyjskie kosmetyki naturalne Natura Siberica czy polską firmę Orientana. Ze względu na brak sztucznych substancji konserwujących nie spowodują dodatkowego podrażnienia wrażliwego typu cery.

Aby jak najdłużej zachować blask skóry i młody wygląd, sucha cera powinna być pielęgnowana od jak najmłodszych lat. Odpowiednie, systematyczne jej nawilżanie i wspomaganie naturalnej bariery lipidowej zagwarantuje nam, że będziemy mogli cieszyć się zdrową cerą, bez przedwczesnych oznak starzenia.

Polecamy naturalne kosmetyki do pielęgnacji suchej cery w sklepie – LifeTree.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here