Strona główna Naturalne składniki kosmetyczne Właściwości jakie posiada sól z Morza Martwego

Właściwości jakie posiada sól z Morza Martwego

1228
0
sól z Morza Martwego
Sól z Morza Martwego ma wiele właściwości zdrowotnych

Sól z Morza Martwego to wyjątkowy składnik aktywny, wykorzystywany w pielęgnacji zdrowia i urody od setek lat. Posiada niezwykłą zdolność leczenia wielu przypadłości i doskonale odżywia substancjami mineralnymi. Z tego powodu jest często wykorzystywany w wielu kosmetykach naturalnych do ciała i włosów.

Skóra nie tylko twarzy, ale także reszty ciała, wymaga odpowiedniej pielęgnacji dzięki której zachowa ona nie tylko doskonały wygląd, ale także stanie się miękka i delikatna w dotyku. Bardzo bogate właściwości z zakresu pielęgnacji skóry, ma między innymi sól z Morza Martwego. Szczególną zaletą tego produktu jest fakt, iż jest on w pełni naturalny a tym samym również bezpieczny dla naszego organizmu. Wiele kosmetyków, prócz tego, że zawierają one pozytywne składniki, to jednak zawierają liczne detergenty mogące powodować liczne skutki uboczne.

Zdaniem zwolenników stosowania soli pochodzącej z Morza Martwego, już 10 dniowa kuracja pozwala w pełni docenić zalety jej stosowania. Okazuje się także, że stosowanie soli nie wymaga od nas żadnej czynności, poza przygotowaniem dla siebie kąpieli, oraz położeniem się w ciepłej wodzie. Jej wpływ na naszą skórę, jest niesamowity, sprawia iż staje się ona gładka, miękka i cudownie nawilżona. Co ciekawe, kąpiel w wannie z solą z Morza Martwego, skutecznie odpręża całe ciało, zmniejszając uczucie napięcia w mięśniach.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega wielki fenomen soli pochodzącego z Morza Martwego? Po analizie jej składników chemicznych, okazało się, że owa sól, ma bardzo zbliżony składu do naszej krwi czy też chłonki. Jodki, chlorki oraz wiele witamin nie tylko odżywia naszą skórę od zewnątrz, nadając jej gładkość tak jak w przypadku stosowania peelingów. Sól, po zmiękczeniu skóry na skutek kąpieli, wnika do wnętrza skóry i odżywia również jej głębsze warstwy.

Czy wydaje Ci się, że aby móc wypróbować zbawiennego wpływu tej soli jesteśmy zmuszeni do odbycia wycieczki aż nad Morze Martwe? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że z powodzeniem możemy także kupić sól z Morza Martwego za pośrednictwem Internetu. Być może będzie ona dostępna również w sklepach z kosmetykami naturalnymi, których to coraz większe ilości otwiera się, zarówno w dużych jak i mniejszych miastach naszego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here