Strona główna Naturalne składniki kosmetyczne Witamina E – Główne funkcje pielęgnacyjne

Witamina E – Główne funkcje pielęgnacyjne

937
0
witamina E
Witamina E to ważny składnik wielu kosmetyków

Witamina E to jeden z podstawowych składników większości kosmetyków do pielęgnacji skóry. Dowiedz się dlaczego ważne jest, by znajdowała się ona w Twoich codziennych kremach i serach do twarzy.

Przechytrzyć czas, sprawić aby się zatrzymał lub też omijał nasze ciało, to marzenie wielu kobiet, które tak rozpaczliwie pragną zachować zawsze zdrowy wygląd. Oczywiście nie jest to możliwe, skóra tak jak każdy inny element naszego ciała, ulega wyniszczeniu co jest całkowicie normalne, o ile przychodzi wraz z wiekiem. Warto jednak pocieszyć się faktem, iż istnieją pewna sposoby, mające na celu poprawę stanu skóry a jednocześnie również sprawienie, iż procesy jej starzenia się, będą znacznie wolniejsze.

Od pewnego czasu, takim eliksirem młodości nazywa się witaminę E. Z pewnością w życiu każdej pani, dbającej o swój wygląd, przyjdzie czas, że zacznie ona sięgać po kosmetyki mające za zadanie opóźnić procesy starzenia się skóry. Głównym składnikiem tego rodzaju kremów, serum oraz innych kosmetyków jest właśnie witamina E. Czemu jednak cieszy się ona tak dużą popularnością oraz skutecznością, co potwierdzają lekarza oraz kosmetolodzy?

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, co tak naprawdę jest odpowiedzialne za procesy starzenia się w naszym organizmie. Oczywiście jak wspomnieliśmy już wcześniej, wpływ na to ma częściowe zużycie naszej skóry, oraz znaczne obniżenie jej zdolności do regeneracji. Z chemicznego punktu widzenia, winę za to ponoszą rodniki. Jedną z wielu oznak jej działania, jest charakterystyczne dla skóry osób starszych, suchość skóry, powstawanie zmarszczek a także spadek jej naturalnego napięcia i dawnej sprężystości.

Witamina E tworzy w skórze warstwę ochronną przed wolnymi rodnikami, co powoduje zmniejszenie ich działania a w efekcie również spowolnienie procesu starzenia się. Takie rozwiązanie stosowane jest zarówno w postaci zwiększonego spożywania produktów zawierających ten składnik, jak i w sposób bardziej drastyczny jakim jest nastrzykiwanie skóry twarzy i jej okolic, witaminą E oraz składnikami pomocniczymi. Takie nastrzykiwanie skóry, nie jest już niczym dziwnym, i coraz częściej stosowane jest nie tylko przez kobiety będące gwiazdami kina oraz estrady.

Wiele zwykłych gabinetów oferuje ten zabieg, który wykonuje się po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. Wraz z witaminą E, bardzo często podaje się także witaminę A, która również ma bardzo zbawienny wpływ na stan naszej skóry, włosów oraz paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here