Strona główna Promowane Rosyjskie kosmetyki naturalne hitem ostatnich sezonów

Rosyjskie kosmetyki naturalne hitem ostatnich sezonów

1024
0
rosyjskie kosmetyki
kosmetyki rosyjskie to prawdziwy hit ostatnich sezonów

Coraz częściej, szukając głownie w sieci, informacji o ekologicznych i bezpiecznych metodach dbania o urodę, spotykamy się z hasłem „rosyjskie kosmetyki naturalne„. Na szeregu blogów, głównie poświęconych dbaniu o piękno i zdrowy wygląd, rosyjskie kosmetyki przewijają się coraz częściej. Na czym polega ich fenomen?

Marki Planeta Organica, Receptury Agafii, Organic Therapy czy Natura Siberica są już powszechnie rozpoznawane i bardzo chętnie kupowane. Jednak czy jest to tylko chwilowa moda, czy rzeczywiście rosyjskie kosmetyki zasługują na szerszą uwagę. Zacznijmy od tego dlaczego akurat rosyjskie kosmetyki naturalne…

Grunt do dobre pochodzenie

Rosja to ogromny kraj i setki tysięcy kilometrów obszarów, nie skażonych i z nie zanieczyszczonym środowiskiem. Dzięki temu jest możliwość uprawy jak i zbierania roślin z naturalnych środowisk, bez niepotrzebnego obciążania ich chemią. Na terenie innych krajów ciężko o tego typu warunki, które gwarantują odpowiednie certyfikaty ekologiczne.

Na czym polega fenomen

Rosyjskie receptury pielęgnacyjne to również możliwość kombinacji ekstraktów i olejków z roślin, pochodzących z różnych stref klimatycznych i występujących jednocześnie w jednym kraju. Kolejną wartą uwagi rzeczą jest fakt, że tak wielkie obszary i zróżnicowana roślinność dała możliwość rozwoju wielu metodom pielęgnacji skóry i włosów, które stopniowo zaczęły się z sobą łączyć, przynosząc dużo większe możliwości. Dają one korzyści znacznie lepsze niż tradycyjna medycyna w obrębie małego regionu lub kraju.

Pełne bezpieczeństwo i skuteczność działania

Rosyjskie kosmetyki naturalne sprawdzą się na pewno w większości przypadków, szczególnie w przypadku posiadaczek wrażliwej cery, włosów czy skóry głowy. Stanowią bezpieczną i bardzo atrakcyjną alternatywę dla kosmetyków drogeryjnych, gdyż nie zawierają parabenów, związków silikonowych, czy innych drażniących chemicznych substancji. Naturalne kosmetyki są więc czymś, za co sucha cera zawsze będzie nam wdzięczna. Z kolei szampony i odżywki bez SLS, które są praktyczni nie do znalezienia w większości największych drogerii,  mają bardzo dobroczynny wpływ na włosy, doskonale nawilżają i zabezpieczają przed rozdwajaniem końcówek.

Wiele z tych kosmetyków posiada również wspaniałe właściwości lecznicze, szczególnie przydatne w przypadku skóry za stanami zapalnymi, czy skłonnościami do alergii, a także takich problemów jak łupież. Rosyjskie kosmetyki naturalne to często bogata skarbnica czystych i stworzonych przez naturę związków bioaktywnych, witamin i minerałów. Znajduje się w nich duża ilość naturalnie występujących przeciwutleniaczy, takich jak witamina E, C i A. Kosmetyki rosyjskie to również dodatki glinek, olejków naturalnych oraz aktywnych związków organicznych.

Wyjątkowe działanie kosmetyków naturalnych

Decydując się na rosyjskie kosmetyki, z myślą głównie o tych naturalnych, należy pamiętać, że ich działanie jest nieco inne niż większości kosmetyków, z zawartością szeregu substancji chemicznych. Naturalne kosmetyki często nie dają natychmiastowych efektów, ale w zamian za to, często już po krótkim okresie stosowania, stymulują naturalne bariery ochronne i działanie regeneracyjne organizmu. Kosmetyki zawierające dużą ilość substancji chemicznych są często znacznie „szybsze” w działaniu, ale najczęściej stanowią jedynie skuteczny sposób tuszowania, a nie likwidowania problemu. Na dodatek przy codziennym stosowaniu mogą pogłębiać stany zapalne lub wywoływać alergie.

Wybór kosmetyków rosyjskich

Naturalne rosyjskie kosmetyki to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dbać o piękny i naturalny wygląd, wspomagając naturalne funkcje ochronne naszej cery czy włosów. Tak jak w przypadku wszystkich kosmetyków, należy uważnie dobrać je do posiadanego typu cery, skóry głowy czy włosów. Nie należy też zniechęcać się pierwszymi efektami, które mogą być nieco rozczarowujące. szczególnie  w przypadku, gdy do tej pory używaliśmy silnych stężeń substancji chemicznych, gdyż nasz organizm musi najpierw nauczyć się mniej inwazyjnych metod pielęgnacji.

Naturalne środki pielęgnacji, w tym coraz popularniejsze rosyjskie kosmetyki, zagwarantują nam przy dłuższym stosowaniu, nie tylko piękny wygląd, ale i jak najdłuższe zachowanie młodości.

 

Polecamy prezentację na temat rosyjskich kosmetyków naturalnych:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here