Strona główna Zabiegi kosmetyczne Zatkane pory – Problem nie tylko nastolatków

Zatkane pory – Problem nie tylko nastolatków

3869
0
zatkane pory
Zatkane pory skóry twarzy to częsty problem dermatologiczny

Zatkane pory to problem coraz częstszy nie tylko u dojrzewających nastolatków. Nieodpowiednie kosmetyki lub nadmierna ilość sebum są głównymi sprawcami tworzących się zmian, jakimi są zaskórniki.

Zatkane pory to problem wielu ludzi. Nieprawidłowe złuszczanie się naskórka i nadmierna ilość sebum zatykają je tworząc po reakcji z powietrzem nie miłe czarne kropki na twarzy. Popularnie nazywane wągrami najczęściej występują w okolicach brody, czoła czy na nosie.

Obecnie jest wiele preparatów pozwalających się ich pozbyć jednak warto zacząć od wizyty u dermatologa, który dopasuje odpowiedni środek i zadbać o higienę twarzy. Jednym z głównych czynników przyczyniających się do powstawania wągrów jest używanie zbyt tłustych i zapychających pory kremów lub stosowanie oczyszczających kosmetyków na bazie wysuszającego alkoholu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór dobrej jakości kosmetyków naturalnych, bez zawartości wrażliwych składników chemicznych.

Logiczne wydaje się wtedy stwierdzenie, że jeżeli przesuszymy skórę twarzy alkoholem musi ona nadrobić braki produkcja nawilżającego tłuszczu. Jednak skóra nie jest w stanie określić optymalnej potrzebnej nam jej ilości i najczęściej produkuje go zbyt dużo, co je zapycha. Warto, więc taką terapię zacząć od kąpieli parowej na twarz, która rozszerzy nasze pory i ułatwi oczyszczanie twarzy. Nie należy pod żadnym pozorem wyciskać wągrów, gdyż możemy uzyskać brzydkie blizny lub doprowadzić do zakażenia skóry i przykrych jej następstw.

Oczyszczona skórę (specjalny tonik lub peeling) należy nawilżyć lekkim krem przeznaczonym do typu naszej skóry. Tłuste kremy nadają się na mroźne dni i też należy je stosować w odpowiednich ilościach. Krem nakładamy w małych ilościach nie tworząc efektu maski. Więcej w tym wypadku nie oznacza lepiej, a wręcz przeciwnie. Ponownie zatkamy sobie pory. Ponadto kobiety z problemami skóry powinny wybierać lekkie podkłady i pudry, które pozwolą skórze oddychać.

Podstawą utrzymania dobrej kondycji skóry bez wągrów jest złuszczanie martwego naskórka za pomocą peelingów. Na rynku jest dostępne całe mnóstwo o dodatkowych zaletach jak wygładzanie czy regeneracja. To pozwoli nam na utrzymanie zdrowego efektu na długo. Warto również pamiętać, że zatkane pory mogą prowadzić nie tylko do nieestetycznych zaskórników, ale również do o wiele poważniejszych problemów dermatologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here