Strona główna Naturalne składniki kosmetyczne Jak nasiona Chia przywracają zdrowie skóry

Jak nasiona Chia przywracają zdrowie skóry

1168
0
nasiona Chia
Nasiona Chia coraz częściej wykorzystuje się do pielęgnacji skóry

W ostatnim czasie nasiona Chia stały się niezwykle popularne, praktycznie na całym świecie. W ciągu zaledwie kilku lat uznane zostały za prawdziwe superfood, dające niezliczone korzyści zdrowotne i pielęgnacyjne. Poznajmy ich niezwykły wpływ na kondycję skóry.

Liczne korzyści zdrowotne, wynikające z jedzenia nasion Chia są przez wielu określane jako wprost niesamowite. Ludzie coraz częściej stosują je jako dodatek do bardzo różnych potraw i napojów, m.in. koktajli, deserów, sałatek, panierki do kurczaka lub ryby, przekąsek, zup i sosów. Lista zastosowań tych maleńkich ziarenek jest bardzo długa.

Ten wyjątkowy dość egzotyczny składnik dietetyczny przebojem wdarł się do naszych kuchni nie tylko ze względu na swoje właściwości w zakresie ochrony urody. Posiada on wyjątkowe właściwości zdrowotne, m.in. przywracające energię i potencjał życiowy organizmu. Na temat możliwości jego działania można pisać praktycznie bez końca, dlatego bardziej dociekliwych czytelników odsyłamy do ogólniejszych informacji o działaniu nasion Chia.

Czym zatem są nasion Chia oraz na czym polega ich fenomen w zakresie ochrony i pielęgnacji skóry?

Niezwykła moc nasion Chia dla zachowania urody

Małe, czarne nasiona Chia potrafią o wiele więcej, niż tylko dodanie atrakcyjnej tekstury do porannego jogurtu. Zawarty w nich kwas omega-3 posiada znaczny potencjał pielęgnacyjny dla skóry, dający możliwość skutecznej ochrony górnej warstwy naskórka, a także aktywacji intensywnej regeneracji tkanki.

W ostatnich latach wiele firm starało się wydobyć z nasion Chia olejek naturalny, przeznaczony do zastosowań pielęgnacyjnych. Coraz powszechniej stosowana technologia pozwala uzyskiwać bardzo wysokiej jakości surowce, mające zastosowanie w wielu produktach do codziennej pielęgnacji urody. Najlepsze marki kosmetyków organicznych na świecie stosują obecnie olej Chia jako jeden z podstawowych składników INCI wielu balsamów i kremów do ciała.

Nasiona Chia tłoczy się na zimno, dzięki czemu uzyskuje się doskonałej jakości ekstrakty, zawierające cenne substancje aktywne, w tym kwasy tłuszczowe. Wysoka czystość, stabilność i koncentracja daje na późniejszym etapie zastosowania doskonałe i synergiczne korzyści, pochodzące z tej dość egzotycznej rośliny.

Zastosowanie nasion Chia w pielęgnacji skóry

  1. Nasiona Chia posiadają dla skóry ogromny potencjał odżywczy, który podczas pielęgnacji będzie niezwykle przydatny dla wszystkich typów skóry. Olej z nasion Chia jest jednak szczególnie korzystne dla skóry suchej, niezrównoważonej i wrażliwej. Może być stosowany na cerę twarzy i ciało, a także dodawany do codziennych kosmetyków pielęgnacyjnych. 
  1. Chia, nazywana czasem szałwią hiszpańską, należy do grupy super jedzenia, które jest szczególnie bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Zapewnia ono podczas pielęgnacji skóry odpowiednie nawilżenie i ochronę przed łuszczeniem naskórka. 
  1. Oprócz niezwykłego potencjału działania omega-3 olej z nasion Chia cechuje się również doskonałą jego równowagą proporcji do kwasów omega-6. Przyczynia się to do właściwego i optymalnego odżywienia skóry. 
  1. Olejek z nasion Chia jest wprost naładowany wysokim poziomem fitoodżywczych substancji i przeciwutleniaczy.W rzeczywistości, nasiona Chia mają nawet o 30% więcej przeciwutleniaczy, chroniących komórki skóry przed zniszczeniem, niż bardzo popularne jagody! Dzięki temu codzienna pielęgnacja skóry jest o wiele bardziej efektywna i chroni przed stanami chorobowymi oraz procesami starzenia. 
  1. Szałwia hiszpańska jest potężnym źródłem kwasu alfa-liponowego, będącego silnym przeciwutleniaczem, który pomaga zminimalizować proces powstawania drobnych linii mimicznych, zmarszczek i rozszerzania porów skóry. Zachęca jednocześnie do samodzielnych procesów przywracania zdrowych funkcji komórek oraz przyczynia się do zwiększenia pięknego blasku cery.
  1. Udowodniono klinicznie, że olej z nasion Chia posiada znaczący potencjał zwiększenia nawilżenia skóry, zmniejszenia naskórkowej utraty wilgotności, a także zwiększania funkcji ochronnych skóry. Jego skuteczność wykazywana jest nawet w przypadku najbardziej suchej skóry.

Czy masz jeszcze wątpliwości, jak potężne i korzystne działanie ma olej z nasion Chia? Czy próbowałeś już któryś z kosmetyków organicznych z jego zawartością? Koniecznie podziel się z nami swoimi wrażeniami i zostaw komentarz poniżej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here