Strona główna Zmarszczki Sposoby na zmarszczki na czole

Sposoby na zmarszczki na czole

1257
0
zmarszczki na czole
Zmarszczki na czole to często efekt niewłaściwego trybu życia

Zmarszczki na czole to efekt zarówno naturalnych procesów starzenia, jak i niewłaściwej pielęgnacji oraz stylu życia. W celu ich zapobiegania warto zadbać o co najmniej kilka kluczowych czynników, które przez znacznie dłużej pozwolą nam cieszyć się z młodzieńczego wyglądu.

Pierwsze objawy starzenia to przede wszystkim zmarszczki mimiczne. O ile zmarszczki wokół oczu, czy ust, można zakwalifikować do "pozytywnych" defektów starzenia, o tyle zmarszczki na czole nadają twarzy nieprzyjemnego wyglądu. Oprócz toksycznych kuracji botoksem możemy zapobiec ich powstawaniu w dużo bardziej bezinwazyjny i naturalny sposób. Poznajmy najważniejsze i sprawdzone metody.

Sposoby na zmarszczki na czole

  1. Energiczny, tryb życia, z chwilami relaksu. Zmarszczki na czole to efekt między innymi stresu i związanymi z nim podświadomymi skurczy mięśni. Warto więc zadbać, o odrobinę relaksu każdego dnia, już półgodzinny spacer sprawi, że będziemy się mniej denerwować, dotlenimy organizm, a nasze zmarszczki będę wygładzone już po krótkim czasie.
  2. Dieta, bogata w zielone warzywa i owocem, które dostarczą do organizmu potrzebne przeciwutleniacze.
  3. Poleca się stosować kosmetyki, zwłaszcza naturalne, zawierające w swoim składzie peptydy. Zmarszczki na czole zostaną skutecznie zredukowane dzięki neuropeptydom, rozluźniającym mięśnie odpowiedzialne na zmarszczki mimiczne.
  4. Spożywanie oleju lnianego w ilości około 2-3 łyżek na 2 tygodnie to bardzo naturalny sposób na zredukowanie już istniejących zmarszczek, jak i zapobieganie powstawaniu nowych.
  5. Maska uzyskana dzięki zmieszaniu żelu aloesowego z bogatymi w witaminę E jajkami. Pastę taką nakładamy na czoło, po czym spłukujemy po około 15 minutach.
  6. Fitness twarzy, czyli regularne ćwiczenia mięśni twarzy, odpowiadających za powstawanie zmarszczek mimicznych. Regularne ćwiczenie obszarów gdzie powstają zmarszczki na czole pozwala wzmocnić przyrost włókien mięśniowych, co w konsekwencji doprowadzi do uelastycznienia skóry.
  7. Codzienne wmasowywanie odpowiednich, nawilżających kosmetyków pielęgnacyjnych, najlepiej organicznych oraz zawierających przeciwutleniacze, witaminy i inne potrzebne składniki odżywcze i regenerujące.
  8. Masaże skóry twarzy z domowymi sposobami:
  • masaż oliwą z oliwek - kilka kropel ciepłej oliwy z pierwszego tłoczenia wmasowuj w skórę w okolicach zmarszczek. Wspaniale działa mieszanka zawierająca w swoim składzie olej kokosowy, który razem w oliwą doskonale nawilżą skórę, wyreguluje poziom sebum oraz odpowiednie pH,
  • masaż cytrusami - roztarty miąższ i skórki z pomarańczy lub cytryny, obfitujące w witaminy A i E, nałóż w formie maseczki na skórę. Stosuj głównie w miejscach gdzie powstały bruzdy, głównie zmarszczki na czole. Taka maseczka jest idealna dla cery tłustej, gdyż pozwoli także oczyścić ją z zaskórników.

Regularne stosowanie kosmetyków Anti-Aging, właściwa dieta oraz dbanie każdego dnia o chwile relaksu to gwarancja zachowania młodości. Każdy, prędzej czy później, zacznie odczuwać efekty starzenia. Nie istnieje jeszcze eliksir młodości, ale można zadbać o to, by opóźnić te procesy przez jak najdłuższy czas.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here