Strona główna Zmarszczki Kwas hialuronowy – prawdziwy eliksir młodości

Kwas hialuronowy – prawdziwy eliksir młodości

910
0
kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych składników nawilżających wielu kosmetyków do pielęgnacji cery. Czym jest i co warto o nim wiedzieć?

Marzenie wiecznej młodości sięga czasów, naszych przodków. Przez wieki ludzie stosowali zabiegi upiększające, używając mniej lub bardziej naturalnych środków. Niektóre z nich, nie wywoływały pożądanego efektu, niektóre poprawiały tylko niewielkie aspekty. W między czasie, pojawiały się nowe pomysły, nowe substancje, niekoniecznie działające w pełni bezpiecznie, ale dające natychmiastowe efekty. Całe szczęście medycyna tradycyjna jak i estetyczna, jako prężnie rozwijające się branże, coraz częściej wracają do sposobów, które podsunęła nam sama natura. Jednym z takich rozwiązań jest kwas hialuronowy.

Czym jest?

Jest to związek chemiczny występujący w naszym organizmie, w praktycznie wszystkich tkankach, w postaci hialuronianu sodu. Jago największe stężenie występuje w okresie niemowlęcym, im człowiek starszy tym, mniejsze jego ilość, zarówno w skórze jak i w mazi stawowej. Kwas hialuronowy działa jak swoisty "cement", odpowiedzialny za wiązanie wody w organizmie, co sprawia, że nasza skóra jest jędrna, pozbawiona bruzd i zmarszczek.

Jak działa?

Kwas hialuronowy, jest w stanie związać 250 cząsteczek wody w jednej jego cząsteczce, lub w przeliczeniu objętościowym, jeden gram może związać do 6 litrów wody. Kwas hialuronowy zwiększa wytrzymałość naszej skóry, na niekorzystne warunki atmosferyczne, jak i pomogą zwalczać wolne rodniki, które są głównymi sprawcami obumierania komórek. Niestety, koło czterdziestego roku życia, ilość kwasu w organizmie, spada do około połowy wartości, jaką miała w okresie dziecięcym, przyczyniając się do wysuszania i wiotczenia skóry, powstawania bruzd i zmarszczek oraz do problemów ze stawami.

Skąd się bierze?

Jako, że kwas hialuronowy, to składnik występujący naturalnie w naszym organizmie, jest on uważany za substancję niezwykle bezpieczną. Alergie czy powikłania zdarzają się niezwykle rzadko. Warto, więc sięgnąć po coś, co podsunęła nam sama natura. Zamiast eksperymentować ze sztucznymi, inwazyjnymi metodami utrzymania młodości jak najdłużej, zastosujmy na sprawdzoną przez nasz organizm, metodę na piękny wygląd.

Więcej o kwasie hialuronowym przeczytasz TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here