Strona główna Naturalne składniki kosmetyczne Masło shea – Składnik wielu kosmetyków naturalnych

Masło shea – Składnik wielu kosmetyków naturalnych

1505
0
masło shea
Masło shea to niezastąpiony składnik wielu kosmetyków naturalnych

Masło shea to jeden z najczęściej wykorzystywanych składników aktywnych w naturalnych peelingach i balsamach do ciała. Jaka jest jego skuteczność i dlaczego warto jest stosować?

Jeszcze do niedawna, kobiety nie zwracały większej uwagi na skład kosmetyków kupowanych w drogerii, ślepo ufając jego producentom. Niestety, okazało się, że ich skład daleki jest od idealnego, a liczne zawarte w nich składniki, mogą powodować uczulenia oraz podrażnienia skóry. Kiedy wiele faktów, z życia koncernów kosmetycznych zaczęło wychodzi na światło dzienne, coraz więcej ludzi, zaczęło podejmować decyzję o rezygnacji z tego rodzaju kosmetyków, na rzecz tych z naturalnych.

Rekordy popularności biją nie tylko olejki naturalne, doskonale nadające się do pielęgnacji włosów oraz skóry całego ciała. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również masło shea wywodzące się z krajów Afryki. Pomimo, iż nazwa masła wcale na to nie wskazuje, jest to produkt naturalny, pozyskiwany z drzewa Miłosz Parka. Okazuje się, że ten w pełni naturalny składnik, który już od dłuższego czasu wykorzystywany jest przez tamtejsze ludy, oraz wiele przetwórni kosmetycznych, posiada właściwości zarówno łagodzące jak i regenerujące. Dzięki wysokiej zawartości w nich witamin takich jak A i E, odżywia skórę, sprawiając że staje się ona miękka i gładka.

Ludy Afryki stosują ten preparat również na rany, dzięki czemu goją się one znacznie szybciej a pozostawione przez nie blizny są w znacznie mniejszym stopniu widoczne. Masło shea jako, że jest nie dodaje się do niego żadnych detergentów, może być stosowany przez kobiety w ciąży, pragnące zapobiec powstaniu na ich ciele rozstępów. Można również stosować go u dzieci i niemowląt.

Osoby ceniące sobie możliwość samodzielnego przygotowywania kosmetyków w domu, może wykorzystać masło tego rodzaju jako bazę do balsamów oraz maseczek do włosów. Wystarczy tylko dodać do niego kilka składników i już możemy cieszyć się wykonanym przez siebie kosmetykiem, którego skład jest nam całkowicie znany. Zdaniem ludów afrykańskich, masło shea ma właściwości odmładzające. Czy rzeczywiście potrafi zatrzymać czas?

Zapewne nie, ale warto zauważyć iż witaminy A i E występujące w tym maśle, rzeczywiście nazywane są eliksirem młodości, mającym wpływ na zachowanie doskonałego stanu naszej skóry, uelastycznienie jej a także sprawienie, że na jej powierzchni nie będą powstawać zmarszczki.

Żródło: http://www.lifetree.pl/cuda-natury/maslo-shea-zalety/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here