Strona główna Zabiegi kosmetyczne Zabiegi kosmetyczne – najbardziej popularne propozycje

Zabiegi kosmetyczne – najbardziej popularne propozycje

898
0
zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach są doskonałym uzupełnieniem codziennej, domowej pielęgnacji ciała. Oczywiście nie trzeba z nich korzystać co tydzień, w zupełności wystarczą wizyty sezonowe w salonie kosmetycznym, w szczególności wiosną i jesienią.

Do dyspozycji jest ogromna gama zabiegów kosmetycznych. Nie wszyscy wiedzą, która opcja będzie dla nich najlepsza. W takiej sytuacji warto o zdanie zapytać specjalisty i zdać się na jego opinię. Najlepsze rezultaty dają krótkie serie zabiegów. Przyjrzyjmy się zatem jakie zabiegi kosmetyczne są najbardziej popularne i które z nich warto polecić.

Zabiegi kosmetyczne oczyszczające

Co sezon warto przede wszystkim wykonać zabieg oczyszczający. Do wyboru są m.in.:

  1. Oxyabrazja (peeling wodnotlenowy) – zabieg ten polega na intensywnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Na skórę skierowany jest sprężony tlen z drobnymi kropelkami soli fizjologicznej, która skutecznie złuszcza martwy naskórek, ale jednocześnie nie podrażnia skóry. Zabieg ten wykonywany jest w wersji na zimno i mokro, dlatego w szczególności przeznaczony jest dla osób z cerą naczynkową i wrażliwą.
  2. Mikrodermabrazja – to rodzaj mikropeelingu zaliczany do metod mechanicznego złuszczania skóry. Jest to technika bardzo nowoczesna, która polega na ścieraniu naskórka aż do uzyskania odpowiedniego poziomu. Głębokość peelingu jest dobierana indywidualnie przez osobę przeprowadzającą zabieg odpowiednio do rodzaju skóry. Sam zabieg jest bezpiecznym,  bo złuszczanie zachodzi stopniowo i obejmuje jedynie zewnętrzną warstwę naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest przy pomocy urządzenia, które posiada głowice ścierające pokryte kryształkami diamentu.  Z kolei mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje sterylne kryształy korundu. Urządzenie tworzy podciśnienie, za sprawą którego kryształy korundu szybko uderzają w skórę, ścierając martwe komórki naskórka.
  3. Peeling kawitacyjny – to zabieg, którego celem jest usunięcie martwych komórek naskórka, wygładzenie zmarszczek, usunięcie pryszczy i dogłębne oczyszczenie skóry. Kawitacja w szczególności polecana jest osobom z trądzikiem. W tym przypadku wykorzystywane jest urządzenie wysyłające fale ultradźwiękowe, które przysuwane jest do twarzy. Sam zabieg jest bezbolesny.

Zabiegi oczyszczające mają bardzo duże znaczenie i stanowią istotny element pielęgnacji. Dzięki nim skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i naturalny blask. Poza tym o wiele lepiej chłonie substancje odżywcze zawarte w kosmetykach.

Mezoterapia

Zabiegiem, który poprawia kondycję całej skóry jest mezoterapia. Pozwala na skuteczną walkę z problemami skóry twarzy i ciała, a dodatkowo pomaga w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową. Wyróżnia się kilka typów tego zabiegu.

  1. Mezoterapia bezigłowa – substancje są wprowadzane do skóry poprzez urządzenie, które wykorzystuje zjawisko elektropolacji za sprawą określonych impulsów elektrycznych.
  2. Mezoterapia tlenowa – to nowoczesna metoda natleniania skóry i dostarczania jej substancji aktywnych za pomocą sprężonego tlenu. To zabieg bezbolesny i nieinwazyjny. W tym przypadku wykorzystuje się pistolet ciśnieniowy, który dzięki tlenowi wprowadza do skóry substancje aktywne.
  3. Mezoterapia mikroigłowa – to zabieg o większej inwazyjności, który daje jednak doskonałe efekty. Polega on na wykonaniu specjalnym urządzeniem, a więc rolerem mikronakłuć w skórze. Metoda ta łączy w sobie elementy typowe dla medycyny estetycznej i technologi medycznej. Powoduje pobudzenie i regenerację włókien kolagenu i elastyny.
  4. Mezoterapia igłowa – to metoda, która w medycynie estetycznej wykorzystywana jest do leczenia wielu schorzeń skóry. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w powierzchnię skóry wybranych substancji aktywnych dzięki strzykawkom o bardzo cienkiej igle. W razie potrzeby stosuje się dodatkowo krem znieczulający. Po zabiegu wykonywany jest masaż, który sprawia, że wstrzyknięte składniki są równomiernie rozprowadzane po ciele. Znajdują się one w skórze przez około miesiąc od momentu wykonania zabiegu mezoterapii.

Zabiegi na zmarszczki i nie tylko

Biolifting jest bezoperacyjnym  liftingiem twarzy, szyi i dekoltu przeprowadzanym za pomocą sond, które emitują mikroprądy. Jego zadaniem jest poprawienie elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek oraz likwidacja worków i cieni pod oczami. Czasami zabieg ten pozwala także na zniwelowanie tzw. drugiego podbródka czy zmarszczek w okolicach oczu.

Kolejnym ciekawym zabiegiem są fale radiowe, które nie bez przyczyny nazywa się niekiedy liftingiem bez skalpela. Zabieg ten polega na objętościowym podgrzewaniu skóry właściwej i tkanki podskórnej. Powoduje to podciągnięcie zwiotczałej skóry i odnowienie jej struktury. Skóra staje się widocznie młodsza i bardziej elastyczna. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez kilka lat.

Jak wybrać odpowiedni zabieg kosmetyczny?

Przed dokonaniem wyboru w tym zakresie warto wcześniej zdiagnozować swoją skórę i określić jej potrzeby. Taką usługę można uzyskać w zasadzie w każdym salonie kosmetycznym. Bardzo często wliczana jest ona już w sam koszt zabiegu kosmetycznego, o ile jest on wykonywany w tym samym gabinecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here