Strona główna Pielęgnacja skóry Codzienna pielęgnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy

869
0
twarzy

Pielęgnacja twarzy to codzienny element dbania o swój wygląd. Polega ona na zastosowaniu właściwych metod i środków, czyli kosmetyków. Na co warto zwrócić uwagę, by nie popełniać typowych błędów?

Każdego dnia nasza cera wystawiona jest na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, a co raz szybsze tempo życia sprawia, że jesteśmy narażeni na stres, zbyt małą ilość snu i spożywanie wysoko przetworzonej żywności. Problemy z cerą, wymagają spojrzenia na pielęgnację skóry twarzy w sposób holistyczny. Aby skutecznie walczyć z niedoskonałościami oraz efektownie zapobiegać powstawaniu kolejnych należy zacząć od podstaw problemu. Poniższy artykuł pozwoli uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

  • co powoduje powstawanie niedoskonałości i zmarszczek?
  • jak z nimi walczyć?
  • co robić aby zapobiec pojawianiu się problemu w przyszłości?
  • jakie zabiegi wpływają na korzystną kondycję cery?
  • jakie kosmetyki uzupełniają codzienną pielęgnację?
  • jaki wpływ na stan skóry ma odpowiednia dieta?

Pielęgnacja twarzy, czyli co?

Powstawanie zaskórników, niedoskonałości i zmarszczek nierozerwalnie powiązane jest ze stylem życia i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Zdarza się bowiem, że klimatyzacja, silny wiatr, mróz czy promienie słoneczne przyspieszają przesuszenie naskórka. Odwodniona, nieodżywiona cera szybciej się starzeje, manifestując ten fakt pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Bywa, że brak odpowiedniego nawilżenia wywołuje reakcję obronną jaką jest nasilenie łojotoku. Pragnąc nawilżyć spragnioną cerę sięgamy po odżywcze kremy chcąc zapewnić jej odpowiednią warstwę okluzji. Niestety częstą reakcją skóry okazuje się nagły wysyp niedoskonałości i zaskórników. To samo dzieje się gdy sięgamy po silne środki przeciwtrądzikowe, pogłębiając tym samym problem. Obwiniając konkretny kosmetyk o komedogenność, próbujemy znaleźć odpowiedni metodą prób i błędów.

Niedoskonałości skóry

Walkę z niedoskonałościami należy zacząć od rozpoznania rodzaju swojej cery oraz jej potrzeb. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu pielęgnacji, jednak podstawą zdrowej, utrzymanej w dobrej kondycji cery jest odpowiednie jej oczyszczanie, tonizowanie oraz nawilżenie.

Aby odpowiednio pielęgnować wrażliwą skórę twarzy, należy spojrzeć na troskę o cerę w sposób całościowy. Aby zapobiec pogorszeniu stanu skóry lub zapobiec występowaniu problemu w przyszłości, należy zacząć od regularnego, dopasowanego do potrzeb cery, złuszczania martwego naskórka. Usunięcie warstwy rogowej odblokuje pory oraz poprawi wchłanianie stosowanych w następnej kolejności kosmetyków.

W domu czy w gabinecie

Na utrzymanie dobrej kondycji cery istnieje szeroki wachlarz zabiegów możliwych do wykonania zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i w zaciszu domowym. Sprzymierzeńcami w złuszczaniu naskórka, celem poprawy jego kondycji,są kwasy kosmetyczne. Kwasy o dużych stężeniach stosowane mogą być jedynie przez profesjonalistów, natomiast delikatnych toników i kremów możemy używać podczas codziennej pielęgnacji w domu, pamiętając o podstawowych zasadach regeneracji oraz ochrony przeciwsłonecznej. Docenianym przez tysiące kobiet na całym świecie zabiegiem jest także peeling kawitacyjny, który po zaopatrzeniu w odpowiedni sprzęt, również możemy wykonywać w domu. Właścicielki cery problematycznej powinny poznać glinki kosmetyczne oraz błota termalne a także węgiel aktywny, które mają doskonały wpływ na oczyszczanie i uspokojenie podrażnionej cery.

Kosmetyki są ważne

Kosmetyki, których nie powinno zabraknąć w codziennej pielęgnacji to: olejki do demakijażu, delikatne detergenty, toniki oraz (w zależności od potrzeby nawilżenia) mgiełki lub kremy nawilżające. Oleje doskonale radzą sobie z usunięciem makijażu i sebum, jednakże stosowane samodzielnie mogą nadmiernie obciążać naskórek, dlatego po ich użyciu najlepiej zastosować żel do mycia twarzy, który usunie resztki okluzji. Tonizowanie cery ma za zadanie przywrócenie jej odpowiedniego Ph, nawilżanie powinno być ostatnim krokiem. Ponadto niezbędne w kobiecym ekwipunku są: peelingi enzymatyczne, wspomniane wyżej maski i produkty z kwasami kosmetycznymi.

Pielęgnacja twarzy a odpowiedni styl życia

Niezmiernie ważnym elementem utrzymania nie tylko skóry twarzy ale także całego organizmu jest zrównoważona dieta oraz optymalne nawodnienie. Dostarczane w odpowiednich ilościach składniki odżywcze zapobiegną niedoborom mikroelementów, których niedostateczna ilość skutkować może występowaniem niedoskonałości (magnez, chrom, cynk). Warto unikać zbyt dużej ilości cukru w diecie, który również ma niekorzystny wpływ na kondycję cery. Nawodnienie od wewnątrz procentuje nawilżeniem skóry, dzięki czemu zapobiec można przedwczesnemu wystąpieniu zmarszczek. Swoją dietę warto uzupełnić o herbaty ziołowe, przyczyniające się do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Szczególnie skuteczne są napary z bratka, skrzypu polnego i pokrzywy. Polecane są także suplementy diety bogate w witaminę A oraz E, znane ze swojego znakomitego wpływu na cerę.

Podsumowując…

Pragnąc zachować młody, zdrowy i promienny wygląd, nie wystarczy użyć jednego produktu, który według obietnic producenta zażegna wszelkie problemy z cerą. Dbając o kondycję skóry należy zaplanować swoją pielęgnacje w sposób kompleksowy, stosując kosmetyki o przyjaznym składzie. Całościowe zaspokojenie potrzeb naskórka w połączeniu z racjonalnym odżywianiem, nawodnieniem i suplementacją mogą przynieść spektakularne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here