Strona główna Pielęgnacja skóry Olej arganowy a leczenie trądziku

Olej arganowy a leczenie trądziku

7756
0
olej arganowy
Olejek arganowy doskonale nadaje się do zwalczania trądziku

Olej arganowy to nie tylko wspaniały składnik dietetyczny, ale również skuteczny i w pełni naturalny preparat dermatologiczny i kosmetyczny. Stosuje się go coraz częściej w czystej postaci, również do zwalczania trądziku. Nierzadko stanowi także cenny składnik INCI wielu kosmetyków naturalnych.

Olej arganowy w leczeniu trądziku jest jedną z najbardziej skutecznych, naturalnych metod. Na obecnym rynku kosmetycznym istnieje kilka metod leczenia trądziku.  Wśród tych zabiegów, olej arganowy jest jednym z produktów, które wyróżniają się. Aby w pełni zrozumieć, jak olej arganowy działa, ważne jest, aby najpierw dowiedzieć się, jak rozwija się trądzik.

Mechanizm powstawania trądziku

Ludzka skóra ma swój własny naturalny olej zwany sebum. Łój ten wytwarza się w gruczołach łojowych, które znajdują się pod powierzchnią skóry, zazwyczaj przy mieszkach włosowych. Działa, jako powłoka ochronna, ale okazuje się być pokarmem dla bakterii, która powodują trądzik. Wytwarzanie zbyt wiele łoju stanowi idealną pożywkę dla bakterii, prowadząc do rozwoju trądziku, zaskórników i wyprysków.

Olej arganowy w pielęgnacji skóry

Olej arganowy pomaga w regulacji produkcji sebum, zatrzymując rozwój bakterii powodujących trądzik. Nie tylko obniża wytwarzanie sebum, ale także jest bogaty w witaminę E i ma właściwości przeciwzapalne, które są bardzo skuteczne w leczeniu trądziku. Witamina E to idealny pokarm dla skóry, ponieważ pomaga w naprawie uszkodzonych tkanek i komórek. Ponadto, olej arganowy eliminuje ślady i blizny po trądziku, pozostawiając skórę gładką i bez skazy. Olej ten powinien być stosowany w sposób regularny do dotkniętego obszaru, w celu osiągnięcia pożądanych wyników. Ponadto olej arganowy jest również przydatny w leczeniu wyprysku.

Olej arganowy otrzymywany jest z orzechów drzewa arganowego z Maroka. Olej ten jest bogaty w karoten i związki fenolowe, które zapewniają właściwości antyoksydacyjne. Jest również bogaty w zdrowe tłuszcze (omega 3 i 6), które odgrywają ogromną rolę w skórze, dla jej elastyczności i młodszego wyglądu.

Ta forma leczenia trądziku, to także sterole – te pomagają w utrzymaniu zdrowych błon komórkowych w skórze. Związek ten działa poprzez pobudzanie metabolizmu skóry i zmniejszenie stanu zapalnego.

Wartości odżywcze oleju arganowego uzyskanego bezpośrednio nie zawsze są identyczne z produktami, które są dostępne na rynku. Jeśli zdecydujesz się na zakup rafinowanego oleju arganowego, jego wartość odżywcza będzie znacznie mniejsza niż w uzyskiwanym bezpośrednio, tradycyjną metodą, z drzewa arganowego z Maroka. Jest to spowodowane faktem, że proces rafinacji polega na bieleniu i ogrzewaniu, które zabija większość substancji odżywczych sprawiających, że olej ten jest cenny dla skóry. Lepszym rozwiązaniem jest tłoczony na zimno i całkowicie czysty olej arganowy. Opcja tłoczenia na zimno jest bardzo skuteczna, ponieważ jest on poddawany obróbce w minimalny w sposób.

Produkty, które zawierają czysty olej arganowy mają najlepsze rezultaty dla osób cierpiących na trądzik. Tak długo, jak będą regularnie stosowane, użytkownik będzie doświadczać pozytywnych zmian w wyglądzie skóry. Więcej informacji o kosmetycznych zastosowaniach olejku arganowego dowiesz się na stronie: eKosmetyczki.pl

Jak używać oleju arganowego?

Przed zastosowaniem tego oleju, umyj ręce wodą z użyciem łagodnym mydłem. Brudne ręce uczynią olej mniej skuteczny. Po upewnieniu się, że ręce są czyste, należy umieścić dwie krople oleju na dłoniach i delikatnie masować go na swojej twarzy. Wysoka moc penetracja oleju gwarantuje, że będzie wchłaniany przez skórę prawie natychmiast.

Olej arganowy należy stosować dwa razy codziennie; rano i wieczorem. W ten sposób użytkownik może korzystać ze wszystkich korzyści, jakie przynosi. W normalnych warunkach, trądzik całkowicie można wyleczyć po upływie 21-dniowego stosowania. Dla niektórych osób, może przeciągnąć się to nawet do 2 miesięcy.

Olej arganowy w leczeniu blizn potrądzikowych

W niektórych przypadkach, trądzik może tworzyć blizny na skórze. Prowadzi to do odbarwienia i kładzie się cieniem na wygląd skóry. Normalnie blizny te pozostają bardzo długo, zanim znikną. Badania kliniczne wykazały, że gdy olej arganowy jest stosowany codziennie, bez przerwy, zmniejsza występowanie blizn na skórze. Jest to możliwe dzięki witaminie E i niezbędnym nienasyconym kwasom tłuszczowym (omega 3 i 6) w nim zawartych. Pod warunkiem, że olej jest prawidłowo stosowany, blizny znikną po kilku tygodniach.

Korzyści ze stosowania oleju arganowego

Olej arganowy ma klinicznie dowiedzioną skuteczność w leczeniu trądziku, a w odróżnieniu od innych środków na receptę, ponieważ jest on uzyskiwany z naturalnych składników, jest bezpieczny w użyciu i bez skutków ubocznych.

Olej ten jest łatwy w użyciu. Korzystanie z niego wiąże się z prostym procesem aplikacji na twarzy. Ułatwia on zrównoważoną produkcję sebum i oczyszczanie porów skóry, a tym samym pozwala pozostać jej wolną od trądziku w sposób naturalny.

Z powyższych punktów, to łatwo zrozumieć, dlaczego olej arganowy jest popularny i bardzo korzystny w pielęgnacji skóry. Niemniej jednak, zanim zdecydujesz się skorzystać z tej formy leczenia skóry, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem, szczególnie, jeśli cierpisz na trądzik, przez długi okres czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here