Strona główna Pielęgnacja skóry Oczyszczanie skóry twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy

778
0
oczyszczanie

Oczyszczanie skóry twarzy to niezwykle ważna część codziennego rytuału pielęgnacyjnego, ponieważ w ten sposób można usunąć z powierzchni skóry różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak martwe komórki naskórka, nadmiar sebum, czy też zaskórniki. Skóra po zabiegu oczyszczania gotowa jest na przyjęcie składników aktywnych znajdujących się w kremach i serach, dzięki czemu odzyskuje swój naturalny koloryt.

Jak powinno przebiegać prawidłowe oczyszczanie skóry? Przy pomocy jakich domowych sposobów można oczyścić dogłębnie skórę? Z jakich zabiegów kosmetycznych można skorzystać w gabinecie kosmetycznym?

Oczyszczanie skóry twarzy krok po kroku

Skórę twarzy powinno oczyszczać się dwa razy dziennie, czyli zaraz po przebudzeniu oraz wieczorem. O poranku skórę wystarczy jedynie przetrzeć tonikiem, nakładając na nią następnie krem. Osoby, które mają skórę tłustą i mieszaną podczas porannej toalety powinny dodatkowo zastosować żel do mycia twarzy, aby pozbyć się nadmiaru sebum. Jeśli chodzi natomiast o wieczorne oczyszczanie skóry, to powinno one przebiegać nieco inaczej.

W pierwszej kolejności przy pomocy płynu micelarnego, żelu lub mleczka należy bardzo dokładnie zmyć resztki makijażu. Następnie skórę należy przemyć tonikiem przeznaczonym do posiadanego rodzaju skóry, który pomoże przywrócić jej naturalne pH, a także przygotuje ją do przyjęcia substancji aktywnych zawartych w kremie.

Peelingi oczyszczające skórę

Świetnym sposobem na dogłębne oczyszczenie skóry jest zastosowanie peelingu, który pomoże usunąć z jej powierzchni martwe komórki naskórka oraz inne zanieczyszczenia. Warto jednak wiedzieć o tym, iż peelingi można obecnie podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na peelingi enzymatyczne oraz mechaniczne. Czym jednak różnią się one między sobą? Peeling enzymatyczny zawiera w swoim składzie enzymy roślinne (papainę i bromelainę), które pomagają rozpuścić martwe komórki naskórka, a także rozjaśniają skórę. Taki peeling stosuje się podobnie jak maseczkę, ponieważ nakłada się go na kilka minut na skórę, po czym zmywa ciepłą wodą.

Peeling enzymatyczny sprawdza się idealnie nie tylko w przypadku skóry suchej i wrażliwej, ale również tej trądzikowej z licznymi krostkami i stanami zapalnymi. Drugi rodzaj peelingu to peeling mechaniczny, który nie bez powodu nazywany jest peelingiem ziarnistym, ponieważ w jego składzie można znaleźć drobinki kryształków, orzechów włoskich, czy też zmieloną kawę. Taki peeling przez kilka minut należy wmasowywać w skórę, po czym wystarczy zmyć go obficie letnią wodą. Peeling mechaniczny nie powinien być stosowany przez osoby, które zmagają się z ropnymi zmianami oraz zaostrzoną formą trądziku, ponieważ silne tarcie może jedynie pogłębić problem.

Domowe sposoby na oczyszczenie skóry twarzy

Osoby, których największym problemem są rozszerzone pory oraz zaskórniki powinny zaopatrzyć się w specjalną szczoteczkę do mycia twarzy, ponieważ przy jej pomocy można bardzo dokładnie i dogłębnie oczyścić skórę (takiego efektu nie da się osiągnąć, myjąc twarz samymi palcami). Taka szczoteczka pomaga nie tylko usunąć nadmiar sebum oraz inne zanieczyszczenia, ale dodatkowo masuje skórę, poprawiając tym samym jej ukrwienie. W domowym zaciszu można również przygotować w pełni naturalne kosmetyki, które również pomogą oczyścić skórę twarzy.

Jednym z ciekawszych domowych kosmetyków jest peeling kawowy (2 łyżki fusów po zaparzeniu kawy należy wymieszać z łyżeczką miodu oraz 2 łyżeczkami oliwy z oliwek), który pomoże wygładzić skórę, dzięki czemu stanie się ona jedwabiście gładka. W przypadku ceru suchej, wrażliwej i naczyniowej bardzo dobre efekty przynosi zastosowanie domowej maseczki jabłkowej (starte jabłko należy wymieszać z łyżeczką twarogu i łyżką oliwy). Taką maseczkę należy nałożyć na oczyszczoną uprzednio skórę, zmywając po około 15 minutach. Jakich jednak efektów działania można się spodziewać? Maseczka jabłkowa pomaga pozbyć się zalegających w porach skóry zanieczyszczeń, a także działa na nią odświeżająco.

Zabiegi oczyszczające twarz w gabinecie kosmetycznym

Oferta gabinetów kosmetycznych pod kątem oczyszczania skóry twarzy jest bardzo szeroka, jednak wśród najpopularniejszych zabiegów można wyróżnić oczyszczanie manualne, mikrodermabrazję diamentową, peeling kawitacyjny oraz peeling chemiczny. Oczyszczanie manualne to zabieg, który polega na ręcznym usunięciu zaskórników oraz innych zanieczyszczeń, które gromadzą się pod skórą. Jak jednak wygląda taki zabieg? W pierwszej kolejności kosmetyczka przeprowadza dokładny demakijaż, nakładając następnie na skórę peeling oraz preparat mający za zadanie zmiękczyć skórę (dodatkowo na twarz kierowany jest strumień pary).

W następnym kroku kosmetyczka przy pomocy palców usuwa zalegające w porach zanieczyszczenia. Kolejnym dosyć popularnym zabiegiem jest mikrodermabrazja diamentowa, która polega na dosyć łagodnym ścieraniu naskórka przy pomocy urządzenia wyposażonego w diamentową głowicę. Z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej mogą korzystać w szczególności osoby, które mają cerę problematyczną i bardzo zanieczyszczoną. Ostatnim polecanym zabiegiem jest peeling kawitacyjny, który przy pomocy ultradźwięków pomaga usunąć skórne zanieczyszczenia. Taki zabieg może być przeprowadzony zarówno u osób ze skórą wrażliwą, jak i mieszaną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here