Strona główna Peelingi Na czym polega peeling gommage

Na czym polega peeling gommage

1436
0
peeling gommage
Peeling gommage doskonale złuszcza i regeneruje cerę twarzy

Nasze włosy czy też paznokcie, podobnie jak naskórek ulegają okresowej wymianie, zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie wytworów skórnych. Stare tkanki ulegają obumarciu, dlatego też zostają one wymienione na inne. Zabiegiem ułatwiającym tę wymianę i sprawiającym, że jest ona łatwiejsza i szybsza jest peeling gommage.

Wiele pań o tym zapomina, ale niezależnie od typu skóry jaką posiadamy, koniecznością jest wykonanie chociaż raz na tydzień peelingu, dzięki czemu nasza skóra zyskuje piękny i młody wygląd. Zaniechanie wykonywania peelingu sprawia, że skóra przestaje w tak dobry sposób pełnić swoje funkcje. Traci więc na swojej elastyczności, wchłanianie wody oraz innych składników odżywczych czerpanych ze środowiska zewnętrznego, również ulega upośledzeniu. Jak nie trudno jest się domyśleć, znacznie mniej skuteczne stają się także wszelkiego rodzaju kosmetyki takie jak kremy nawilżające czy też mleczka myjące.

Wiele kobiet, poznaje również że przyszedł czas na wykonanie peelingu, w momencie kiedy podkład oraz pozostałe kosmetyki, znacznie gorzej przylegają do skóry. Czy problemy tego rodzaju dotyczą jedynie skóry twarzy? Oczywiście, że nie, regularny zabieg złuszczania martwego naskórka, powinien dotyczyć całego ciała a przede wszystkim miejsc, w których skóra wyraźnie jest pozbawiona miękkości oraz nawilżenia.

Istnieje wiele rodzajów peelingu z czego każdy z pewnością wybierze to co jest dla niego najwygodniejsze do zastosowania. Wiele kosmetyków, nadaje się do wykorzystywania zarówno do mycia twarzy jak i reszty ciała, w postaci płynu myjącego posiadającego grudki. Tego typu kosmetyk nakłada się kulistymi ruchami na całą twarz oraz resztę ciała a następnie spłukuje ciepłą wodą. Kosmetyki tego rodzaju mają również wiele właściwości dodatkowych, takich jak nawilżające, wyszczuplające, wygładzające, antycellulitisowe.

Nowym rodzajem peelingu jest kawowy peeling gommage, który choć jeszcze mało znany, to zyskuje coraz szersze grono zainteresowanych nim kobiet. Peeling tego rodzaju ma postać kremu, który nakłada się na twarz i czeka aż zaschnie. Dopiero wówczas można go usunąć za pomocą kulistych ruchów. Kosmetyk stopniowo będzie się kruszył. Następnie twarz przemywamy obficie ciepłą wodą.

Kosmetyki naturalne tego typu to doskonała alternatywna dla takich zabiegów jak peeling enzymatyczny czy kawitacyjny. Peeling gommage z powodzeniem może być wykonywany samodzielnie w domu, z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa skóry. Można się cieszyć jego efektami praktycznie już od pierwszego użycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here