Strona główna Zabiegi kosmetyczne Mikrodermabrazja diamentowa vs korundowa

Mikrodermabrazja diamentowa vs korundowa

1107
0
mikrodermabrazja diamentowa

Promienna i pozbawiona niedoskonałości skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak aby osiągnąć zamierzony efekt, należy w odpowiedni sposób zadbać o swoją cerę. Bardzo dobrze w tym przypadku sprawdzają się zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych a jedną z ciekawszych propozycji może być zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Na czym jednak polega ten zabieg, jakich efektów można się spodziewać i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Aby poznać istotę mikrodermabrazji diamentowej warto nieco wcześniej dowiedzieć się czym jest sama mikrodermabrazja.Mikrodermabrazja to zabieg oczyszczający skórę, który polega na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Zabieg ten cieszy się dosyć dużą popularnością w wielu gabinetach kosmetycznych, jednak warto wiedzieć o tym, iż można wyróżnić aż trzy rodzaje mikrodermabrazji, a mianowicie mikrodermabrazję tlenową, korundową oraz diamentową.

Podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej kosmetyczka wykorzystuje specjalne urządzenie wyposażone w głowicę, na której osadzone są syntetyczne lub naturalne diamenty. Podczas zabiegu skóra zostaje dogłębnie oczyszczona, a martwe komórki naskórka zasysane zostają przez pompę umieszczoną na głowicy, dzięki czemu w trakcie zabiegu nie tworzy się pył.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Mikrodermabrazja diamentowa to dosyć uniwersalny zabieg, ponieważ mogą z niej skorzystać posiadaczki większości typów skóry. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej może być zatem z powodzeniem przeprowadzony nie tylko w przypadku skóry tłustej, trądzikowej i mieszanej, ale również tej wrażliwej, suchej i naczynkowej. Jeśli chodzi natomiast o posiadaczki skóry z trądzikiem różowatym, to przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej, powinny w pierwszej kolejności skonsultować się z dermatologiem.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Sam zabieg trwa około 30 minut, jednak na około 24 godziny przed jego przeprowadzeniem nie należy sięgać po aspirynę oraz polopirynę. Kosmetyczka przeprowadzająca zabieg przesuwa po skórze ścierającą głowicę, zasysając jednocześnie złuszczone martwe komórki naskórka. Jeśli chodzi o głębokość złuszczania, to jest ona uzależniona oraz grubości skóry, dlatego też wszystkie parametry ustalane są indywidualnie. Czy zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest bolesny?

Na szczęście nie, dlatego też przed jego przeprowadzeniem nie jest konieczne stosowanie żadnego znieczulenia. Aby skóra została dogłębnie oczyszczona, odzyskując tym samym swój blask, konieczne jest wykonanie serii od 2 do 10 zabiegów w równych odstępach czasowych. Tuż po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, dlatego też lepiej zrezygnować z makijażu, aby szybciej doszła do siebie.

Pomimo tego, iż mikrodermabrazja pomaga bardzo dobrze oczyścić skórę, to zabiegu lepiej nie przeprowadzać tuż przed ważnym wyjściem. Niezwykle ważne jest również to, aby przez około 2 tygodnie po zabiegu nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, używając dodatkowo kremów z filtrem, ponieważ w innym przypadku mogą zacząć pojawiać się na twarzy nieestetycznie wyglądające przebarwienia. Warto również zadbać o odpowiednie nawodnienie, wypijając każdego dnia co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody.

Jakich efektów zabiegu można się spodziewać?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej cieszy się dosyć dobrą opinią wśród większości kobiet głównie z uwagi na bardzo dobre efekty. Jakie? Skóra po zabiegu jest bardzo dobrze oczyszczona i wygładzona, poprawie ulega jej napięcie, przebarwienia zostają rozjaśnione, zaskórniki usunięte a drobne zmarszczki spłycone.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej można wyróżnić choroby skóry, stany zapalne skóry, widoczne rozszerzone naczynia krwionośne, a także okres ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here