Strona główna Preparaty i tabletki Czym są dermokosmetyki

Czym są dermokosmetyki

796
0
dermokosmetyki

Dermokosmetyki są specjalnym rodzajem kosmetyków, opracowanych dla ściśle określonych rodzajów skóry lub cery. Produkty tworzone we współpracy z dermatologami są dystrybuowane wyłącznie w aptekach. Oprócz funkcji kosmetycznych ich rolą jest uzupełnienie procesów leczenia chorób skóry np. atopowe zapalenie skóry, egzema, trądzik różowaty. Co warto o nich wiedzieć?

Dermokosmetyki zawierają składniki, których właściwości łagodzące lub efekt leczniczy został potwierdzony w wielu badaniach dermatologicznych i laboratoryjnych. Są hipoalergiczne, czyli nie zawierają substancji, które prowadzą do reakcji alergicznych i są wytwarzane w warunkach sterylnych i testowanych przez wrażliwą skórę. Produkty dermokosmetyczne łączą w sobie działanie kosmetyczne z działaniem dermatologicznym.

W odróżnieniu od zwykłych kosmetyków dermokosmetyki są bliższe kosmetykom naturalnym ponieważ są:

  • bezbarwne i bezzapachowe,
  • nie zawierają składników, wywołujących uczulenia i podrażnienia,
  • zawierają bardzo mało substancji konserwujących, lub w ich miejsce zawierają naturalne organiczne substancje,
  • posiadają bardzo duże stężenia substancji aktywnych,
  • charakteryzują się właściwościami łagodzącymi, przeciwzapalnymi i ochronnymi,
  • w ich składzie główną rolę pełnią naturalne kosmetyki pochodzenia roślinnego
  • jako bazę, dermokosmetyki zawierają wody termalne, posiadające duże ilości oligoelementów,
  • są tworzone dla konkretnych typów cery oraz do łagodzenia konkretnych dolegliwości.

Dermokosmetyki charakteryzują się szerokim wachlarzem pielęgnacyjnego i leczniczego działania. Koją i pomagają w wielu schorzeniach i stanach zapalnych skóry, takich jak AZS, trądzik, łuszczyca, egzema oraz zmiany skórne wywołane hiperpigmentacją. Produkty tego typu są niezastąpione w działaniu pielęgnacyjnym i łagodzącym dla skóry wrażliwej, także z zespołem nietolerancji kosmetyków.

Dzięki stymulacji produkcji kolagenu w tkankach skórnych powstrzymują także starzenie skóry. Działają również jako doskonałe filtry przeciwko promieniowaniu UV. Delikatność jaką cechują się dermokosmetyki sprawia, że mogą być one stosowane u kobiet w ciąży, niemowląt, a także pacjentów po radioterapii. Kosmetyki te są także często stosowane w gabinetach medycyny kosmetycznej, ze względu na łagodzące działanie, które pielęgnuje skórę po zabiegach, jak również pozwala uzyskać dłuższe i lepsze efekty zabiegów.

Dermokosmetyki zawierają głównie: retinoidy, czyli pochodne dobroczynnej dla skóry witaminy A, witaminę E, odpowiedzialną za fotoochronę, witaminę C, znaną ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych oraz witaminę B. Lipidy odbudowujące barierę skórną, przeciwutleniacze pochodzenia roślinnego, metale, takie jak miedź czy cynk, które pomagają w procesach gojenia się skóry. Oprócz tego całe bogactwo naturalnych składników o działaniu rozjaśniającym skórę, takie jak hydrochinon oraz inne substancje roślinne, czy środki złuszczające typu AHA i BHA.

Systematyczne stosowanie dermokosmetyków gwarantuje nie tylko maskowanie problemów skórnych, jak to często jest w przypadku kosmetyków konwencjonalnych, ale także kompleksowe ich łagodzenie i leczenie.

Więcej o dermokosmetykach dowiesz się na stronie Exitdoor Magazine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here