Strona główna Pielęgnacja okolic oczu Cienie i worki pod oczami mają wiele przyczyn

Cienie i worki pod oczami mają wiele przyczyn

759
0
worki pod oczami

Wiele kobiet każdego poranka ma worki pod oczami i stale z nimi walczy na różne sposoby. Najczęstszą przyczyna ich powstawania jest niewyspanie lub niezdrowy styl życia. Mogą być również zwyczajnie elementem naszej urody.

Życie w ciągłym biegu, mało snu i nieprawidłowa dieta są gwarancją zmęczonej skóry oczu. Także wiele alergii jest za nie odpowiedzialne. Jednak o ile poradzenie sobie z nimi jest łatwe, gdy przyczyny znamy o tyle trudniej jest nam z nimi walczyć, gdy przyczyna są warunki genetyczne. Genetyka to bardzo ważny odpowiednik za wiele rzeczy w naszym organizmie. Za jej sprawą dziedziczymy nie tylko kolor oczu czy włosów, ale także wiele predyspozycji jak np. te do powstawania cieni pod oczami.

Niema niestety lekarstwa na nie, gdy przyczyna jest genetyka. Można jedynie sprytnie je zamaskować makijażem. Na rynku jest obecnie dostępne wiele kremów i produktów mających za zadanie je maskować. Najpopularniejszym jest korektor. Przez stylistów głównie używany do maskowania niedoskonałości cery, świetnie się sprawdza także w roli ukrycia cieni pod oczami.

Wiele osób zmaga się z nimi jednak najczęściej, gdy organizm magazynuje zbyt dużą ilość wody lub gdy chorujemy. Wtedy najlepszą metodą jest po prostu przeczekanie, a znikną same wraz z chorobą. Jednak nie należy zapominać, że okolice oczu to najdelikatniejsza część naszej twarzy i wymaga szczególnej opieki. Dlatego gdy podejmujemy próbę, by zwalczyć cienie i worki pod oczami warto korzystać tylko ze sprawdzonych kosmetyków. Najlepiej by nie zawierały one żadnych drażniących składników chemicznych.

Po ciężkim dniu warto wmasować odrobinę chłodzącego żelu ze świetlikiem, który zniweluje ciemne cienie oraz odżywi naszą skórę. Do codziennej higieny twarzy powinniśmy także włączyć kremy nawilżające pod oczy. Nawilżenie tej sfery, bowiem odgrywa ważną rolę w procesie starzenia się skóry i powstawaniu zmarszczek.

Zadbana i zdrowa skóra przez dłuższy czas utrzyma swoja kondycję i sprężystość, a my będziemy mogli cieszyć się młodym wyglądem. Należy także pamiętać, iż kremy do twarzy nie nadają się do stosowania w okolicach oczu, do tego należy używać specjalnie przeznaczonych preparatów. Stosując te do twarzy szczegółowo omijajmy oczy by uniknąć podrażnienia i szczypania, gdy produkt dostanie się do oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here