Strona główna Blizny i rostępy 4 dobre zastosowania arniki górskiej

4 dobre zastosowania arniki górskiej

2723
0
arnika
Arnika górska posiada duży potencjał leczniczy

Arnika górska, znana jako Arnica montana, jest bez wątpienia najbardziej popularnym i powszechnie stosowanym środkiem homeopatycznym na świecie. Podczas gdy większość z nas zna korzyści z arniki podczas leczenia siniaków i bóli mięśni, ma ona również inne działania, których możesz nie być świadomy. Poznajmy jej najważniejsze właściwości.

Niezależnie od tego, gdzie, czy na siłowni, na podwórku, w górach lub na placu zabaw, najlepszym sposobem, aby czuć się bezpiecznie i pewnie jest o uzdrawiająca moc arniki. Dzięki niespotykanej zdolności do leczenia urazów tkanek miękkich arnika górska jest najbardziej sprawdzonym, akceptowanym i uwielbianym środkiem homeopatycznym na całym świecie. Często również stanowi jeden z podstawowych składników organicznych preparatów zdrowotnych oraz dobrej jakości naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Oto najważniejsze zastosowania zdrowotne arniki górskiej:

1. Gojenie ran, siniaków i stłuczeń

Zmniejszając siniaki, krwawienie, obrzęk, szok, ból i przyspieszając regenerację, arnika ekspresowo zmniejsza stopień obrażeń, skaleczeń i skręceń. Obecność składników, pochodzących z arniki, pozwala wyraźnie zmniejszać uraz i nadaje tempa gojeniu, co czyni ją idealną do pierwszej pomocy.

2. Ból stawów, pleców i kończyn

Cierpisz na bolesność, obrzęk i traumę po skręceniach, a także osłabienie stawów po starych lub nowych urazach? Z arniką poczujesz ulgę. Na dowód tego, badania kliniczne wykazały jej przydatność nawet w artretycznych zapaleniach stawów.

3. Urazy fitness

Jak odbudować mięśnie uszkodzone przez naderwanie? Arnika jest idealnym rozwiązaniem dla zmniejszenia bólu i gojenia urazów. Znacznie przyśpiesza regenerację i pozwala na szybszy powrót do treningów.

4. Ból po zabiegach dentystycznych, chirurgicznych i porodzie

Stomatolodzy, lekarze i położne polecają arnikę, aby zmniejszyć krwawienie, zasinienie i ból. Doskonale sprawdza się podczas procesu rekonwalescencji, pozwalając na szybszy powrót do pełni sił.

A czy ty masz już arnikę w swojej domowej, ziołowej apteczce? Może warto się nią zainteresować!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here